Chairman Michael R. Shannon, Sr. Mike Shannon's Holiday Automotive Fond du Lac, WI
Immediate
Past Chairman
Robert Clapper Fagan Automotive Janesville, WI
Chairman Elect Michael W Darrow Russ Darrow Group Menomonie Falls, WI
Secretary/Treasurer James Moeller CSM Companies, Inc Madison, WI
President William A. Sepic, CCE Wisconsin Auto & Truck Dealers Association Madison, WI
Member - Truck James Moeller CSM Companies, Inc Madison, WI
Member - NADA Robert Hudson Middleton Ford Middleton, WI
Member - Used Car Lawrence M. Meade Easton Motors Inc. Wisconsin Dells, WI
Member - Used Car OPEN SEAT ---------------------------------------------------------- -------------------------
Member - Foundation Leonel L.Baird Baird GM Ripon, WI

 
District 1: Mark J. Geiger Ashland Honda Toyota Ashland, WI
District 2: Jason Vance Ken Vance Motors Inc. Eau Claire, WI
District 3: Patty Nordheim La Crosse Area Harley-Davidson Onalaska, WI
District 4: Frank A. Hallada Hallada Motors Inc. Dodgeville, WI
District 5: Todd Koehne Koehne Chevrolet Buick GMC Inc.   Marinette, WI    
District 6: Keith Kocourek Jocourek Ford Lincoln, Inc Wausau, WI
District 7-8: Tim Neuville
John Klein
Neuville Motors Inc.
Klein Chev-Buick, Inc
Waupaca, WI
Clintonville, WI
District 9-10: Richard Symdon Symdon Chevrolet Inc. Evansville, WI
District 11-14:    Patrick Lynch
Mary Ann Scaffidi
Lynch Chevrolet Buick GMC
Heiser Toyota Inc.
Burlington, WI
Milwaukee, WI


WATDA Director Districts:
  • District 1 Counties: Barron, Polk, Rusk, Price, Sawyer, Washburn, Burnett, Douglas, Bayfield, Ashland, Iron (11)
  • District 2 Counties: St. Croix, Dunn, Chippewa, Taylor, Pierce, Pepin, Eau Claire, Clark, Jackson (9)
  • District 3 Counties: Buffalo, Trempealeau, LaCrosse, Monroe, Vernon (5)
  • District 4 Counties: Crawford, Richland, Sauk, Grant, Iowa, La Fayette (6)
  • District 5 Counties: Vilas, Oneida, Lincoln, Langlade, Forest, Florence, Oconto, Marinette, Menomonee, Shawano (10)
  • District 6 Counties: Marathon, Wood, Portage, Juneau, Adams, Washara, Marquette (7)
  • District 7-8 Counties: Waupaca, Outagamie, Brown, Door, Kewaunee, Winnebago, Calumet, Manitowoc, Fond du Lac, Sheboygan, Green Lake (11)
  • District 9-10 Counties: Columbia, Dodge, Dane, Jefferson, Green, Rock, Walworth (7)
  • District 11-14 Counties: Washington, Ozaukee, Waukesha, Milwaukee, Racine, Kenosha (6)